3 lucruri de făcut în Reșița

1
905

Nu m-aș fi gândit să trec Reșița drept destinație de city break…și totuși mi s-a întâmplat să o introduc pe bucket list. Am ajuns aici din nou, după mulți ani, într-un context de sărbătoare. Și am fost impresionat plăcut de transformări!

Alături de Cronicari Digitali am venit să (re)descopăr orașul la 150 ani de la fabricarea primei locomotive cu abur, 100 ani de la construirea Fabricii de Locomotive și 50 ani de la inaugurarea Muzeului de Locomotive cu abur din Triaj. Multe evenimente care au modelat nu doar istoria României, ci și a industriei europene. Numitorul lor comun? Reșița! Iar când ”orașul de foc” ajunge să fie așa doar din cauza temperaturilor de afară (am prins 48 de grade Celsius), Reșița se reinventează pornind de la patrimoniul industrial, oferind un spațiu generos în care arta să respire în libertate.

Eu am reușit să stau aici mai puțin de 24 de ore, dar plănuiesc să revin pentru un city break în care să pot să mă pierd mai mult pe străzi, să explorez împrejurimile și să intru în muzeele însuflețite de Andrei Bălbărău (FOTO), omul de milioane care a creat, între altele, „Muzeul Cineastului Amator”.

Andrei Bălbărău

De ce aș vrea să petrec mai mult timp pe străzile din Reșița? Simplu, sunt galerii de artă în aer liber!

#1 Arta de pe clădiri

#2 Patrimoniul industrial

O plimbare printre instalațiile funcționale (sau nu) alimentează multe scenarii în mintea oricui. Am văzut cum natura și-a recâștigat spațiul acolo unde instalațiile nu mai funcționează, o imagine care trimite cu mintea la un viitor posibil nu foarte îndepărat.

#3 Muzeul de Locomotive cu Abur Reșiţa, cel mai mare muzeu tehnic in aer liber din Europa

Fără garduri sau oameni care să te zorească, te poți pierde printre locomotive care au scris istorie în transportul de marfă și de pasageri. De la iuțeală de 30km/h, la viteze care depășesc ”performanțele” românești de azi. 16 locomotive sunt expuse, fiecare având un panou cu detalii tehnice și o poveste a vremurilor când se deplasau pe șine.

Muzeul de Locomotive cu Abur Reșiţa

Între exponate, locomotiva cu aburi „Resicza” Nr. 2, prima construită în sud-estul Europei, în 1872 la fabrica de locomotive Reșița, având la bază locomotiva Szekul construită la Viena – modelul nr. 1 a inginerului scoțian John Haswell.

Modelul Szekul a fost pus în funcțiune pe rețeaua industrială cu ecartamentul de 950 mm a fabricii de oțel de la Reșița, unde se aflau trei locomotive cu aburi identice cu acest model, prima fiind Resicza, iar celelalte două, „Bogsan” si „Hungaria” care au fost casate în anul 1937.

Lungimea locomotivei este de 4,48 m și greutatea în serviciu de 11,5 t. Locomotiva a fost în exploatare între 1872 și 1937.

În anul 1961 a fost recuperată și salvată de la casare din curtea intreprinderii din Câmpia Turzii de către inginerul șef Mircea Popa.

Oraș în transformare

Am aflat de la oamenii buni din primărie că se lucrează la transformarea funicularului de calcar într-unul deschis pietonilor și bicicliștilor.

Este o structură de transport industrial, scoasă din uz, dar care a devenit un landmark al zonei centrale a municipiului Reșița. Leagă Dealul Golului și Dealul Crucii din Reșița și este cumva cel mai vizibil și ușor de recunoscut simbol al orașului. Până când proiectul să devină realitate mi-ar plăcea să mă bucur de centrul civic mai mult – recent renovat – dar și de plimbările pe Dealul Crucii, de unde se vede tot orașul. Iar dealul să nu vă înșele cu numele, este pe alocuri mai abrupt și greu de străbătut decât unele trasee de pe Via Transilvanica, pe care am fost în ultimele săptămâni.

Merită străbătul drumul și până la ieșirea din oraș, la locul unde se află Hala Minda, convertită în zonă de exprimare artistică în contextul celebrării a 250 de ani de industrie la Reșița.

Aici sunt șase sculpturi proiectate de artiștii Doru Covrig, Roman Cotoșman, Constantin Flondor, Ingo Glass, Peter Jecza și Aurel Vlad și executate cu sprijinul unor firme de profil din Reșița și Arad. Au fost dezvăluite în septembrie 2021, iar anul acesta vor fi completate cu unele noi.

P.S. Am ajuns la Reșița în cadrul proiectului ”50:100:150 RE:member, RE: connect, RE: discover”, derulat de Asociația Human Made Art (HUMART), cu susținerea Primăriei Municipiului Reșița și a Consiliului Local al Municipiului Reșița prin programul GRANTURI ”REȘIȚA – SPAȚIU CULTURAL”.

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.